Скільки “коштує” прокурорська пам’ять?
konstruktivnaya-kritika.jpgЗгідно з реформою прокуратури відбулося «незалежне» тестування прокурорів, і одразу ж претенденти на посади голів та замів почали вирушати на наступний іспит долі – до конкурсного відбору.

Один з таких кандидатів – прокурор Дніпропетровської прокуратури Олексій Чернов, який працює в органах прокуратури з 2000 року, так класно розповідав членам конкурсної комісії про таку йому знайому до болі тему – фінансування прокуратури, її незалежність та заходи безпеки, а от відповідь на майже вічні, базові питання про дев’ять Конституційних засад судочинства не тільки не зміг надати, а реально впав у «ступор». Нащо йому якісь там Конституційні засади? Його цікавлять грошики. «Назвіть, хоча б, скільки пам’ятаєте»,- благали члени конкурсної комісії. Та де там.

Наступне запитання комісії, яке вкрай актуальне в прокурорській практиці, також вкрило червоною фарбою обличчя конкурсанта. Воно стосувалося заборони застосування до засуджених засобів фізичного впливу. Відповідь на питання, яку Чернов вже надавав при проходженні тестів, чомусь не зміг надати на комісії. А тести, до речі, він склав майже відмінно, набравши 91 бал. Бо на тестах, мабуть, гроші зробили свою справу. Невже через два місяці прокурор все забув? А може і не знав?

Інше питання торкалося також невід’ємної частини роботи прокурора. І тут також, Чернов, з дванадцяти  основних видів покарань, згідно Карного кодексу, знає тільки п’ять.

«А звідки в Вас отой шикарний будинок, який Ви, до речі, не задекларували?», – запитання від комісії. «Та я в ньому не живу»,- відповідає Чернов. «А що тоді біля нього робить Ваш Лексус?», – знову запитує член комісії. «Та то не мій – то жінки». «Та Ви казали, що Ваша жінка не має Лексуса»,- витягує кліщами правду представник комісії. «Та то жінчиної сестри», – надалі бреше прокурор.

Так і не згадавши дев’ять Конституційних засад судочинства, прокурорчик Чернов мав на останнє  традиційне питання від комісії: «Чим Ви особисто і рішуче відрізняєтесь від інших прокурорів, заради зміни яких розпочалася ця реформа?»

«Тому що я принципово та неупереджено ставився до роботи, реагував на всі злочини», – декламує Чернов.

Мабуть, тому і місце йому в тюрмі мінімум два роки за незаконне збагачення, як про це наголосив з екрану 5 каналу В.Шабунін – член конкурсної комісії на обрання антикорупційного прокурора.

Катерина Панасенко

Поделиться
Be the first to comment

Leave a Reply