Собачі зграї не на жарт лякають городян
4Проблема бродячих тварин для Дніпродзержинська не нова і дійшла, мабуть, вже до критичної точки.

Спроби міської влади побороти агресію бездомних собак не увінчалися успіхом. А тим часом усі нові і нові особини поповнюють і без того чималу армію бродячих голодних псів. Ми стикаємося з ними щодня. І навіть якщо ми любимо собак, це не означає, що хтось з нас застрахований від нападу чотириногого бродяги.

Зустріч з агресивними бездомними собаками мало кому приносить задоволення. Зіпсований настрій, порвані речі і небезпечні рани – далеко не повний перелік наслідків таких зустрічей.

Але особливо небезпечні “собачі весілля”. В цей час собаки можуть контролювати територію на 100 квадратних метрів. У центрі такого квадрата, як правило, розташовується “закохана пара”, а інші тварини знаходяться по кутах і нікого в цю зону не пускають.

В цьому випадку собаки особливо агресивні.

Одне таке «собаче весілля» нашому журналістові довелося спостерігати в центрі міста, на перетині вулиць Г.Романовой і Сировця.

2

Не розраховуючи на вирішення проблеми від міських чиновників, пропонуємо декілька порад, які допоможуть швидко відреагувати і узабезпечити себе від нападу собачої зграї.

Категорично не можна втікати, піднімати руки або розмахувати ними. Таким чином, ви підштовхнете собаку до ще активніших дій – вона розцінить вашу поведінку як переляк, що надасть їй ще більше упевненості у своїх силах.

Якщо людина побігла, собака відразу ж вирішує, з якого боку їй буде зручніший його атакувати. Якщо ж “ворог” залишається на місці, собаці важко передбачити, що у нього на розумі, що він може зробити в наступний момент. Тому така ситуація, як правило, закінчується лише облаюванням. Просто людині треба мати певну мужність і вистояти, причому обов’язково лицем до собаки. А якщо ви зустрілися з цілою зграєю, по можливості, станьте спиною до якої-небудь стіни, щоб собаки були спереду.

Зграя, нападаючи, поводиться так само як мисливські собаки на “притравку”. Одна відволікає, інша обходить ззаду. Відганяйте кожного собаку, який наближається, але не намагайтеся переслідувати або ударити, одну з них. Якщо ви це зробите, якийсь пес обов’язково постарається обійти вас у цей момент ззаду.

Найвідоміший і дієвіший спосіб відігнати від себе бродячих собак – це нахилитися, зображувати, що ви щось підняли із землі і зараз кинете. Але це можна робити тільки якщо відстань від вас до найближчого пса-нападника не менше 5 метрів. Якщо собака підбіг ближче – крикніть низьким голосом що-небудь ніби “фу”! чи “Пшла звідси”! і махніть на неї сумкою, шапкою – чим припаде.

І наостанок, важливе зауваження. Люди, які підгодовують бродячих собак, швидко стають для них знайомими, але це не гарантує їм безпеки.

Катерина Панасенко

Поделиться
About AdMIN 61 Articles
Имея незлобливый характер, врагами так и не обзавелся, поэтому, время от времени, вынужден драться с друзьями…

Be the first to comment

Leave a Reply