Свиня для коня
iМісто Дніпродзержинськ занесене до списку історичних населених місць України відповідно до Постанови КМУ від 26.07.2001 № 878 «Про затвердження списку історичних населених місць України».

Відповідно до акту перевірки Дніпропетровської ОДА, при здійсненні виконавчими органами Дніпродзержинської міської ради делегованих повноважень органів виконавчої влади від 31.07.2015 року на теперішній час залишаються не визначені межі та режим використання історичних ареалів населених місць. Відсутність затвердженого історико-архітектурного опорного плану дає підстави для можливого виникнення зловживань при відведенні земельних ділянок, будівництва споруд та інше.

Згідно тексту акта перевірки у 2013 році історико-архітектурний опорний план розроблений та затверджений на сесії міської ради. Замовником цього плану визначено управління містобудування та архітектури Дніпродзержинської міської ради, розробник – Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури України. На розгляд до Міністерства культури України його подано лише у 2015 році, але повернено на доопрацювання через наявність суттєвих недоліків.

На теперішній час залишаються не визначені межі та режим використання історичних ареалів населених місць, чим порушено п. 2 Постанови КМУ від 13.03.2002 № 318 «Про затвердження Порядку визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць». Також це призводить до порушення ст.32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в частині забезпечення охорони пам’яток історії  та культури, збереження та використання культурного надбання.

У зв’язку з цим, а також іншими чисельними порушеннями в сфері архітектури та містобудування, які мають місце в м.Дніпродзержинську, не аби якого значення набуває порушення чинного законодавства України службовими особами Дніпродзержинської міської ради в частині призначення на посаду начальника управління містобудування та архітектури – головного архітектора міста Радченко І.Ф., як таку, що успішно пройшла стажування на зазначеній посаді.

Призначення головного архітектора Дніпродзержинська відбулось без проведення конкурсу на посаду головного архітектора міста, без надання оголошення до засобів масової інформації, тоб-то, «тишком нишком», згідно розпорядження міського голови від 01.07.2015 № 115-р«ос» лише на підставі п. 8 Положення про порядок стажування у державних органах, затвердженого Постановою КМУ від 01.12.1994 №804, що грубо порушує вимогу ст. 14 Закону України «Про архітектурну діяльність» від 20.05.1999 № 687-XIV із змінами та доповненнями, якою передбачено, що призначення на посаду головного архітектора міста здійснюється виключно за результатами конкурсу. Конкурси на заміщення посади головних архітекторів проводяться за участю місцевих організацій Національної спілки архітекторів України.

Таким чином, заступник Дніпродзержинського міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради, керуюча справами виконавчого органу міської ради Завгородня Т.Ж., яка згідно розподілу обов’язків між керівництвом Дніпродзержинської міської ради та її виконавчого комітету, затвердженому розпорядженням поки що міського голови № 98-р від 22.05.2015 року вносить на розгляд міського голови пропозиції щодо призначення на посади, звільнення з посад та переміщення працівників підпорядкованих виконавчих органів міської ради, керівників комунальних підприємств міста, з якими взаємодіє в межах наданих повноважень, сприяє реалізації на території міста державної політики з питань кадрової роботи та служби в органах місцевого самоврядування, стратегії державного управління, підсунула міському голові на підпис явно протизаконний документ у вигляді розпорядження про призначення головного архітектора Радченко І.Ф. без проведення конкурсу, чим підклала «велику свиню» своєму патрону Сафронову С.О. та фактично підштовхнула його до чергового порушення чинного законодавства України перед самими виборами.

Чи пробачить таку підставу своєму заму Сафронов? Чи усуне він від обов’язків незаконно призначену на посаду головного архітектора Радченко І.Ф.? Чи об’явить він конкурс, як того вимагає чинне законодавство, або це зробить вже інший міський голова, покаже найближчий час.

x_20a5ad8f

Ангеліна Богданова

 

Поделиться
Be the first to comment

Leave a Reply