Я – співвласник ДТЕК «Обленерго» та ПАТ «Дніпропетровськгаз»
Згідно Декларації про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року, «Народ України має виключне право на володіння, користування і розпорядження національним багатством України… Весь економічний і науково-технічний потенціал, що створений на території України, є власністю її народу, матеріальною основою суверенітету Республіки і використовуються з метою забезпечення матеріальних і духовних потреб її громадян. Декларація є основою для нової Конституції, законів України».

Юридичний зв’язок між Декларацією про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року та Конституцією України забезпечується через Акт проголошення незалежності від 24 серпня 1991 року, в якому є посилання на Декларацію про державний суверенітет України.

З першого речення преамбули Конституції – «Верховна Рада України від імені українського народу – громадян України всіх національностей» виходить, що український народ складається з громадян України. Отже, національне багатство є спільною власністю всіх громадян України, а відтак, і майнові комплекси, об’єкти права власності – ДТЕК «Обленерго» та ПАТ «Дніпропетровськгаз». Значить, ми, мешканці Дніпропетровської області, є співвласниками цих підприємств, яких просто обікрали. Послуги від зазначених компаній члени територіальної громади мали б отримувати по собівартості, без комерційної націнки, як співвласники такого майна.

Приватизація цих об’єктів, які є власністю українського народу є протиправною, оскільки це складає матеріальну основу суверенітету (Декларації про суверенітет) та матеріальну і фінансову основу згідно Конституції. То чи правомірно позбавляти український народ, державу основи – свого фундаменту для існування суверенної, демократичної, незалежної республіки?

Але, що відбувається зараз? Хто стоїть за газом, водою і світлом?

На сьогодні ринок обласних енергорозподільчих компаній (обленерго) поділений між п’ятьма групами, дві з яких, найбільші, контролюються громадянами країни-агресора Росії. Зокрема, за даними Корреспондент.net,    пакети акцій «Дніпрогаз» належать офшорним компаніям, власники яких невідомі, а ДТЕК «Дніпрообленерго» контролює мільярдер Рінат Ахметов. І лише Дніпроводоканал ще поки – комунальна власність.

Відповідно до статей 142, 143 Конституції України територіальні громади управляють майном безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування. Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є майно, що перебуває у власності територіальної громади.

24 жовтня 1990 року законом УРСР «Про зміни і доповнення до Конституції УРСР» №404-XII було зупинено дію ст.10 Конституції УРСР про загальнонародну (державну) власність до набрання чинності нової Конституції, тобто до 13.07.1996 року. І тому, з 24.10.1990 до 14.07.1996 року всі нормативно-правові акти про приватизацію, корпоратизацію і акціонування, в тому числі ДТЕК «Дніпрообленерго» і ПАТ «Дніпропетровськгаз» у відсутність норм Конституції – фіктивні, так само як і псевдо-приватизація.

А з набранням чинності Конституції України від 28.06.1996 року ПАТи, ТЕКи та т.і. – всі місцеві енергетичні та виробничі потужності цих об’єктів  із загальнонародної (державної) власності мали бути передані у власність територіальних громад на виконання ст.142 Конституції України та чинної на той час ст.35 ЗУ «Про власність», згідно якого місцеві енергетичні системи та майно, які забезпечують життєдіяльність міста, відходило до об’єктів права комунальної власності.

Зараз набувають популярності рухи «Прокидайся, громадо!» та «АнтиприХватизація», метою яких є донести до членів громади, що організувати виробництво комунальних послуг по їх собівартості – це реально. А не так, як зараз нам продають їх по комерційним цінам ті, хто в протиправний спосіб приватизував зазначені об’єкти разом з яхтами, палацами, золотими батонами та унітазами, а громада при цьому безжально грабується і доводиться до тотального зубожіння.

Небайдужа громадськість Києва закликає повсюдно приєднатися до справедливого руху з метою повернути вкрадене, зменшити тарифи і повернути громаді її невід’ємне право на володіння важливими енергетичними об’єктами, бо судитися з олігархами – не просте і недешеве «задоволення» і лише багаточисельна кількість небайдужих та активних громадян за допомогою ЗМІ зможе подолати олігархічний безлад.

Приєднуємося!

По материалам http://ut.kiev.ua/

Катерина Панасенко

Поделиться
Be the first to comment

Leave a Reply